امنیت شبکه

نصب و راه اندازی فایروال : مدیریت اینترنت در شبکه داخلی بسیار از سازمانها حائز اهمیت می باشد و کنترل اینترنت از لحاظ سرعت، پهنای باند، مدیریت کاربران و دسترسی به اینترنت و امنیت اینترنت برای همه مدیران و کاربران بسیار حساس و مهم میی باشد.

اکثر مدیران برای کنترل اینترنت با نصب و راه اندازی فایروال ( دیوار آتشین) یک سیستم هوشمند ایجاد می کنند. با نصب و راه اندازی فایروال که برنامه ای جهت جلوگیری از دسیابی های غیر مجاز از طریق اینترنت به شبکه و رایانه ها می باشد.

در فایروال ها بدون اجازه و دسترسی لازم اجازه انتقال اطلاعات از یک سیستم یا رایانه به رایانه دیگر داده نمیشود، که درگاه های ورودی و خروجی راکنترل  و حتی بسته های اطلاعاتی که حاوی اطلاعات بدون مجوز می باشد را متوقف و جلوی ایجاد دسترسی را میگیرد

انواع فایروال

با نصب و راه اندازی فایروال ها که به دو صورت سخت افزاری برای شبکه ها و سازمانها و نرم افزار برای همه رایانه ها می توان ضریب امنیت شبکه و امنیت اطلاعات را بالا برد.

فایروالها قابلیت کنترل ترافیک ورودی و ترافیک خروجی را دارا می باشند که میتوان با تنظیمات براای هر دو مسیر شرایط خاص تعریف کرد با نصب و راه اندازی فایروال میتوان از ارتباط مستقیم یک سری از تجهیزات شبکه و سیستم های رایانه ای از طریق اینترنت به دنیای خارج جلوگیری کرد

عملکرد بسیاری از نرم افزارها و سخت افزارهای فایروال به نحوی میباشد که کلیه اطلاعات از طریق یک سرویس دهنده پروکسی به سمت فایروال میباشد که همین سرویس دهنده درباره امننیت و عبور اطلاعات و داده ها از طریق شبکه تصمیم گیری میکند که این سیستم توسط شرکتهای معتبر در حوزه امنیت شبکه که جزء لاینفک هر شبکه و رایانه ای می باشد صورت می پذیرد.

نصب و راه اندازی فایروال
نصب و راه اندازی فایروال

فایروال ها چه سخت افزاری و چه نرم افزاری با رعایت کلیه استانداردهای امنیتی و بین المللی در لایه های مختلف بر اساس نیاز هر سازمان و بر اساس دغدغه های اصلی مسئولین و مدیران شبکه برای حفاظت از اطلاعات سازمان دیوار محکم جهت جلوگیری از هر عامل خارجی طراحی شده اند

این مطلب بدین معنی می باشد که از یک فایروال نمیتوان در همه لایه های شبکه استفاده کرد و نصب و راه اندازی فایروال بستگی به درخواست و شرایط های مختلف متفاوت می باشد و نکته قابل توجه در فایروال ها بروزرسانی آن می باشد که توسط شرکت سازنده فایروال در اختیار مدیران میباشد.

بروز رسانی فایروال

اهمیت بروز رسانی فایروال ها بدیهی است چرا که هر روز روشها و نحوه حملات از طریق اینترنت متفاوت و گسترده تر می باشد.

نصب و راه اندازی فایروال

در سازمانها بر اساس طراحی شبکه داخلی و ارتباط و دسترسی های مدیران بسیار متفاوت می باشد که نیاز به افرادی با تجربه و دانش فنی میباشد که مسلط به طراحی شبکه، امنیت شبکه، دانش فنی از فایروال های مختلف و آشنایی به انواع روش های نفوذ به شبکه می باشد

شرکت تعاونی فناوری اطلاعات ایرانیان ذماندگار با داشتن تیم مجرب و متخصص آماده ارائه خدمان نصب و راه ادازی فایروال در هر لایه و طراحی شبکه می باشد.

تیم امنیتی ما به صورت مستقیم محصولات شرکت های معتبری چون Juniper و Fortinet را در ایران به شما عرضه خواهد نمود. شما می توانید تمام محصولاتJuniper و Fortinet را در ایران با لایسنس‌های مربوطه به آن از ما دریافت کنید و از مشاوره ما برای راه حل‌های امنیتی در این زمینه بهره‌مند شوید. علاوه بر این، محصولات دیگری چونWAF (Web Application Firewall) ،IDP ، UC و … نیز موجود می‌باشند. محصولات UTM و فایروال‌های شرکت جونیپر به نامه سرخ از قدرت مند‌ترین محصولات این حوزه می‌باشند. محصولات UTM و فایروال‌های شرکت Fortinet به نام Fortigate از قوی‌ترین و کاربر پسند‌ترین محصولات این زمینه می باشند.

جهت مشاوره امنیت شبکه با ما تماس بگیرید.