نصب و راه اندازی فایروال

تشخیص دادن نفوذ به شبکه: (IDS)

این متد یک روش امنیتی غیرفعال است که برای کنترل داشتن رو ی همه ی فعالیت ها اعم از ورودی و همچنین خروجی شبکه و مورد شناسایی قرار دادن هرگونه حرکت مشکوک است.

این فعالیت های غیرمجاز نشانه این است که سیستم و یا شبکه شما در حال هک شدن است تا بتواند امنیت شبکه و اطلاعات شما را تحت الشاع قرار بدهد. ای دی اس ها این هشدار را راجع یه هر فعالیت غیرعادی میدهد وشما را این فعالیت ها مطلع میکند و توان پیشگیری از این روند را برای هرگونه فعالیت مشکوک ندارد .

این سرویس میتواند هرگونه ورود نامتعارف ترافیک به سیستم را به مدیر شبکه اطلاع بدهد که میتواند نشانه ی وجود ویروس ویا در دسترس بودن شبکه شما توسط هکرها را گزارش میدهد.

امنیت شبکه یک سیستم است

شرکت ایرانیان ماندگار با داشتن نیروهای متخصص در حوزه مختلف شبکه چون نصب راه اندازی IPS/IDS ، نصب و راه اندازی فایروال آماده ارائه خدمات می باشد

جهت کسب اطلاعات با ما شماره ۷۷۶۲۸۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

تفاوت ای دی اس و فایروال:

بسیاری فکر می کنند که  ای دی اس همان فایروال است در صورتیکه اینطور نیست در صورتیکه هرکدام بصورن جداگانه از همدیگر مرتبط با شبکه هستند-فایروال نفوذها را به منظورجلوگیری از هرگونه نفوذ به اطلاعات جستجو میکند و دسترسی ها را محدود میکند ولی در حملات درون شبکه ای اطلاع رسانی نمیکند.

ای دی اس حملاتی که درون سیسنم شبکه ای رخ میدهد را مورد بررسی قرار میدهدو نسبت به فایروال جزییات بیشتری را مورد بررسی قرار میدهد.

یک روش امنیتی فعال: (IPS)

 جهت جلوگیری از نفوذ به شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.مرحله بالایی از فناوری امنیتی است که امکان برقراری امنیت را در همه ی سطح های سیستم عامل تا بسته های ارسالی و یا دریافتی شبکه را فراهم می سازد.در واقع وقتی حمله ای توسط هکر به سیستم میشود ای دی اس ان را  اطلاع رسانی میکند سپس ای پی اس برای جلوگیری از ادامه آن وارد عمل میشود. در حال حاضر  آی پی ای به دو نوع شناخته میشود:

که اولین آن شامل سیستم های شبکه ای ممانعت از نفوذ میزبان محور و دوم سیستم ها ی شبکه ای ممانعت از نفوذ شبکه محور هستند.

سوال: بین ای پی اس و ای دی اس کدام یک را انتخاب کنیم؟

سوالی که پیش میاید این است ما بین این دو کدام یک را انتخاب کنیم و چرا؟

در واقع این دو کاملا مجزا هستند و ارتباطی به همدیگر ندارند ولی برخی اعتقادشان بر این است که ای پی اس ها در اینده کاملا جایگزین خواهند شد ولی برخی همچنان معتقد بر ای دی اس ها هستند

از نظر هزینه نصب و راه اندازی IDS هزینه کمتری دارند در مقابل با نصب و راه اندازی IPS ها البته امکانات آن نسبت به IPS ها کمتر است.